Vizeci Vize İşlemleri
Vizeci Vize İşlemleri  Büyükelçilik
Ankara Büyükelçiliği
Adres : Paris Cad. No: 70 Kavaklıdere / Ankara
Tel : 0(312) 455 45 45
Fax : 0(312) 455 45 27
Web :
Email :

Vizeci Vize İşlemleri
Vizeci Vize İşlemleri
Vizeci Vize İşlemleri  Konsolosluk
İstanbul Başkonsolosluğu
Adres : İstiklal Cad. No: 8 Taksim- Beyoğlu / İstanbul
Tel : 0(212) 334 87 30 02123348736
Fax : 0(212) 334 87 27
Web :
Email :

Vizeci Vize İşlemleri
Vizeci Vize İşlemleri
Vizeci Vize İşlemleri  Başvuru Bölgeleri
İSTANBUL: Aydın-Balıkesir-Bilecik-Bursa-Çanakkale-Denizli-Edirne-İstanbu-İzmir-Kırklareli
Kocaeli-Kütahya-Manisa-Muğla-Sakarya-Tekirdağ-Uşak-Yalova
ANKARA: Yukarıdaki  belirtilen şehirlerin dışında ikamet eden tüm yolcular Ankara'daki
Fransa Büyükelçiliğe başvurmaları gerekmektedir.
Vizeci Vize İşlemleri
Vizeci Vize İşlemleri
İstenilen Fotoğraf Bilgisi
Vizeci Vize İşlemleri
Vizeci Vize İşlemleri
Vizeci Vize İşlemleri
Örnek Vize Formu
Vize Formu Tercümesi
Aile Ziyareti Vizesi Ek Formu
Pdf formlarını açabilmeniz için Adobe Acrobat programının (PDF) bilgisayarda yüklü olması gerekmektedir, eğer yoksa ücretsiz olarak aşağıdaki linkten yükleyiniz.
Vizeci Vize İşlemleri
haber bülteni
Ad  
Soyad  
E-mail  
Vizeci - Vize İşlemleri
Vize işlemleriniz için bizi arayın. 0 212 232 27 32             Vize işlemleriniz için bizi arayın. 0 212 232 27 32             
Fransa Vizesi
 Vize İşlemleri
Fransa Vizesi

Fransa Vizesi

Fransa Vizesi
Vize bilgileri için lütfen aşağıdaki menüden
"Vize Tipi " ve "Meslek" seçip; "Göster" butonuna tıklayınız.
Vize Tipi : vize işlemleri için gerekli bilgileri göster
Meslek :

Önemli Uyarılar

Fransa Konsolosluğu aracı kurum ile çalışmaya başlamış olup konsolosluk randevulu olarak çalışıp parmak izi uygulamasına geçmiştir.

 1. BORDO (Normal) pasaportlardan vize istenmektedir.  YEŞİL (Hususi)  GRİ (Hizmet)  ve SİYAH(Diplomatik) pasaportlara vize uygulanmamaktadır. (Bkz.Vize Rejim Tablosu)
 2. Schengen ülkelerinin konsoloslukları  veriliş tarihi 10 yıldan eski olan Pasaportlara vize vermeyecek olup  eski pasaportlu yolcuların  pasaportlarını  mutlaka değiştirmeleri gerekmektedir. Bu uygulama sedece yeni vize alımında geçerli olup  Eski pasaportunda geçerli schengen vizesi bulunan yolcular   vize süreleri bitene kadar eski pasaportlarını kullanıp seyahat edebilirler. 
 3. Pasaport'unuzda enaz 2 adet boş vize sayfası bulunmalı ve Temdit süresi vize başvuru tarihinden itibaren en az 6 ay olmalıdır. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin sizin için referans olacaktır. Eski tip pasaportlarda  ''Gümrük ve döviz kayıtları'' sayfalarına  vize uygulamamaktadır.
 4. Fransa Başkonsolosluğu tüm vize başvurularında yeni çekilmiş, rötuşsuz ve arka fonu beyaz özelliklere sahip vesikalık resimleri kabul etmektedir.!
 5. Vize başvuru formları Fransızca olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı, büyük harflerle doldurulmalı ve formun 37.soru ile  vize formunun son sayfasında bulunan beyannamenin altındaki imza bölümü mutlaka  pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır. (Vize Başvuru formu için tıklayınız) 
 6. Değerli yolcularımız Fransa başkonsolosluğunun  uygulaması gereği son 3 yıl içerisinde alınmış ve 30 gün kalış süresi bulunmayan pasaportlar boş pasaport muamelesi göreceğinden başvurularınızda şahsi evraklarınıza özellikle banka hesap cüzdanınızın iyi  düzeyde olmasına özen gösteriniz.!!  
 7. Yolcuların beraber seyahat edecekleri kişilerin var ise geçerli vize fotokopilerini yada var ise yeşil pasaportlarının fotokopilerini ibraz etmelerinin  vize alımı sırasında referans olacağını hatırlatırız.
 8. Konsolosluk vize başvurularını 3--4 iş gününde sonuçlandırmaktaolup bu süre konsolosluktan kaynaklanan istisnai ve özel nedenlerden dolayı uzayabilmektedir.
 9. Pasaportlarını  ayrı şehirden çıkarıp çalıştığı işyeri ve  iş evrakları başka bir şehirden olan yolcuların vize başvurularını yaparken istenilen evraklara ek olarak ikametgah ve üzerlerine ait bulunan elektirik--su--telefon--doğalgaz  faturalarından bir tanesini ibraz etmeleri gerekmektedir.
 10. Anne--babasından ayrı olarak akrabaları ile seyahat edecek (Teyze-hala-dayı-amca-nine-dede  vb) çocukların vize başvuruları sırasında ebeveyn'lerinin evraklarına ilave olarak akrabalık bağını gösteren ve Nüfus dairesinden alınmış onaylı Aile toplum kağıdı ibraz etmeleri gerekmektedir. 
 11. Değerli  yolcularımız  Fransa Başkonsolosluğu  vize başvurularında genel olarak  istenen evrakların  fotokopilerini istemektedir. Konsoloslukça  istenmedikçe  lütfen orjinal evrak göndermeyiniz.! Konsolosluğun istememesine rağmen gönderilen  evrakların kaybolmasından dolayı  www.vizeci.com' kesinlikle sorumlu  olamayacağını önemle belirtmek isteriz.!!
 12. Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların Aracı kurumlar ve randevu sistemi ile çalışması ve bayram - yılbaşı- sömestr - fuar - paskalya - dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerinde yazılı olan bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.

Seyahatinize ilişkin uçak bileti almak için www.maxibilet.com sitemizden Fransa uçak bileti uçak bileti sayfasını ziyaret edebilir yada vize danışmanımızdan destek alabilirsiniz.
incbas Ülkeler
Vizeci - Vize İşlemleri
şekil DUYURU & HABER
Yukarı
Duraklat
Aşağı
Vizeci - Vize İşlemleri
ucus bilgisi UÇUŞ BİLGİLERİ
şekil İst. Atatürk Havalimanı
şekil İst. Sabiha Gökçen Havalimanı
þekil Esenboğa Havalimanı
þekil Adnan Menderes Havalimanı
şekil Antalya Havalimanı
şekil Havalimanına Ulaşım?
Vizeci - Vize İşlemleri
ŞEKİL DÖVİZ KURLARI
  TÜR ALIŞ SATIŞ
şekil2 USD 7.5344 7.5480
şekil2 EUR 8.9295 8.9456
şekil2 TCMB Diğer Döviz Bilgileri
Vizeci - Vize İşlemleri
şekil ÖNEMLİ LİNKLER
Uçak Bileti
Atlasjet
Türk Hava Yolları
Pegasus Airlines
Diğer Gerekli Linkler
Vizeci - Vize İşlemleri