Vizeci Vize İşlemleri
Vizeci Vize İşlemleri  Büyükelçilik
Ankara Büyükelçiliği
Adres : Atatürk Bulvarı No:118 Kavaklıdere / Ankara
Tel : 0(312) 426 54 60
Fax :
Web :
Email :

Vizeci Vize İşlemleri
Vizeci Vize İşlemleri
Vizeci Vize İşlemleri  Konsolosluk
İstanbul Başkonsolosluğu
Adres : Tomtom kaptan sokak No:15 Beyoğlu / İstanbul
Tel : 0(212) 243 10 24 02122443259
Fax : 0(212) 252 58 79
Web :
Email :

İzmir Başkonsolosluğu
Adres : Cumhuriyet meydanı No: 12/ 3 Pasaport / İzmir
Tel : 0(232) 463 66 76 02324636696
Fax : 0(232) 421 25 12
Web :
Email :

Vizeci Vize İşlemleri
Vizeci Vize İşlemleri
Vizeci Vize İşlemleri  Başvuru Bölgeleri
İSTANBUL: İstanbul- Amasya- Ardahan- Artvin- Bayburt- Bilecik- Bursa- Çanakkale- Çorum- Edirne- Erzincan- Erzurum- Giresun- Gümüşhane- Iğdır- Kars- Kırklareli- Kocaeli- Ordu- Rize- Sakarya- Samsun- Sinop- Sivas- Tekirdağ- Tokat- Trabzon- Yalova  
ANKARA:  Ankara- Bartın- Bolu- Çankırı- Düzce- Eskişehir- Karabük- Kastamonu- Kırıkkale- Kırşehir- Kütahya- Nevşehir- Yozgat- Zonguldak
İZMİR: İzmir- Adana- Adıyaman- Afyon- Ağrı- Aksaray- Antalya- Aydın-Balıkesir-  Batman- Bingöl- Bitlis- Burdur- Denizli- Diyarbakır- Elazığ- Gaziantep- Hakkari- Hatay- Isparta- Kahramanmaraş- Karaman- Kayseri- Konya- Kilis- Malatya- Manisa- Mardin- Muğla- Mersin- Muş- Niğde- Osmaniye- Siirt- Şanlıurfa- Şırnak- Tunceli- Uşak- Van
Vizeci Vize İşlemleri
Vizeci Vize İşlemleri
İstenilen Fotoğraf Bilgisi
Vizeci Vize İşlemleri
Vizeci Vize İşlemleri
Vizeci Vize İşlemleri
Örnek Vize Formu (İstanbul)
Örnek Vize Formu (Ankara)
Örnek Vize Formu (İzmir)
Pdf formlarını açabilmeniz için Adobe Acrobat programının (PDF) bilgisayarda yüklü olması gerekmektedir, eğer yoksa ücretsiz olarak aşağıdaki linkten yükleyiniz.
Vizeci Vize İşlemleri
haber bülteni
Ad  
Soyad  
E-mail  
Vizeci - Vize İşlemleri
Vize işlemleriniz için bizi arayın. 0 212 232 27 32             Vize işlemleriniz için bizi arayın. 0 212 232 27 32             
İtalya Vizesi
 Vize İşlemleri
İtalya Vizesi

İtalya Vizesi

İtalya Vizesi
Vize bilgileri için lütfen aşağıdaki menüden
"Vize Tipi " ve "Meslek" seçip; "Göster" butonuna tıklayınız.
Vize Tipi : vize işlemleri için gerekli bilgileri göster
Meslek :

Önemli Uyarılar

www.vizeci.com sizin adınıza vize başvurularınızı yapmaya yetkilidir.

  1. BORDO (Normal) pasaportlardan vize istenmektedir.  (Bkz:Vize Rejimi Tablosu)
  2. YEŞİL (Hususi) GRİ (Hizmet) ve SİYAH (Diplomatik) pasaportlara vize uygulanmamaktadır. (Bkz:Vize Rejimi Tablosu)
  3. Tüm schengen ülkelerinin  Ortak kararı  gereği  Pasaport  süresi ilk alındığı  tarihten itibaren 10 yıldan fazla olan pasaportların başvurularını kesinlikle kabul etmediğinden  schengen ülkelerine seyahat edecek olan yolcularımızın  pasaportlarını  mutlaka değiştirmeleri gerekmektedir.
  4. Pasaportunuzun seyehatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 Ay süresi  ve  en az 2 adet boş vize sayfasının bulunmasını istenmektedir.  Eğer var ise eski pasaportlarınızdaki schengen vizelerini  göstermenizin sizin için referans olacağını da unutmayınız.
  5. İtalya Başkonsolosluğu tüm vize başvurularında yeni çekilmiş, rötuşsuz -- arka fonu beyaz  ve Biometrik özelliklere sahip vesikalık resimleri kabul etmektedir.
  6. Vize başvuru formları İtalyanca ve Türkçe olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı, büyük harflerle doldurulmalı ve 3 adet imza bölümü pasaport sahibi tarafından mutlaka imzalanmalıdır. Seyahat edecek her çocuk için ayrıca bir vize formu doldurulmalı ve  18 yaş altı çocukların  vize başvuru formunu 3 adet imza bölümünün  hem Annenin hemde Babanın  imzalaması gerekmektedir.!  (Vize başvuru formu için tıklayınız)
  7. Konsolosluk boş  pasaportlu ve ilk defa schengen vizesi  alacak  yolcuları gerekli  gördüğü durumlarda şahsi görüşmeye  çağırmakta ve listede bulunan evrakların dışında ek evrak talep edebilir.  İstanbul İtalya Başkonsolosluğu  18  yaşından küçük çocuklardan her durumda (Tek başına yada Ebeveynler  ile beraber seyahat etseler  dahi) hem Anne ve hem de Babadan Noter onaylı ORJİNAL MUVAFAKATNAME  istenmektedir.
  8. Belirli  bir maddi  geliri  olmayan---ebeveynlerinden ayrı olarak seyehat  edecek ve tek başına vize  başvurusu yapacakların  (18 yaş üstü olup çalışmayan ev kızı --18 yaşından büyük öğrenciler  ve Askerden yeni terhis olan vb) kendilerini maddi olarak destekleyen kişilerin (Anne-babanın evraklarını getirdikleri   ebeveynlerinden  tüm masrafları  karşılayacaklarına  dair  imzalı bir dilekçeyle beraber-- İmza eşleşmesi için  dilekçedeki  imzanın o şahısa ait olduğunu ispatlayan resmi bir evrak beyan  etmelidirler!!  ( Sürücü belgesinin önlü-arkalı  fotokopisi  veya   var ise pasaportunun resimli ve imzalı  sayfalarının fotokopileri  yada var ise İmza beyannamesi)
  9. İtalya / Schengen sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık sigortası yaptırmak  zorundadırlar. (Bkz:Seyahat sağlık sigortası)
  10. Değerli yolcularımız vize başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması --bayram, yılbaşı--sömestr--fuar--paskalya--dil okulu vb. gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak  seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı  ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerindeki bilgilerin doğruluğunu  mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.


Seyahatinize ilişkin uçak bileti almak için www.maxibilet.com sitemizden İtalya uçak bileti uçak bileti sayfasını ziyaret edebilir yada vize danışmanımızdan destek alabilirsiniz.
incbas Ülkeler
Vizeci - Vize İşlemleri
şekil DUYURU & HABER
Yukarı
Duraklat
Aşağı
Vizeci - Vize İşlemleri
ucus bilgisi UÇUŞ BİLGİLERİ
şekil İst. Atatürk Havalimanı
şekil İst. Sabiha Gökçen Havalimanı
þekil Esenboğa Havalimanı
þekil Adnan Menderes Havalimanı
şekil Antalya Havalimanı
şekil Havalimanına Ulaşım?
Vizeci - Vize İşlemleri
ŞEKİL DÖVİZ KURLARI
  TÜR ALIŞ SATIŞ
şekil2 USD 7.5344 7.5480
şekil2 EUR 8.9295 8.9456
şekil2 TCMB Diğer Döviz Bilgileri
Vizeci - Vize İşlemleri
şekil ÖNEMLİ LİNKLER
Uçak Bileti
Atlasjet
Türk Hava Yolları
Pegasus Airlines
Diğer Gerekli Linkler
Vizeci - Vize İşlemleri